Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyspala jsem se se svým strýcem (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Jedna blbosť plodí ďalšiu a ďalšiu - ako z toho kolotoča vystúpiť? Možno dospieť, možno požiadať o pomoc (nie o peniaze) aj niekoho iného ako osliznutého strýčka a nezrútiť sa pri rozchode s chlapom. Možno začať konečne rozmýšľať.

Veterníčky a červené nebudú???????
 

 

Nevím, kdy zas budou, teď mají všude zavříno:-(
 
Hodnoť

Janko,

predstav si, že niečo podobné sa prihodilo mojej najlepšej priateľke zo strednej. Nebola pod nijakým finančným tlakom, bol rok 1974, platy malé a dievčina nemohla odolať peknému oblečeniu, obutiu, kabelkám. Pochádzala z veľmi chudobnej rodiny.
Videla som, že si žije nad pomery, mala som o 100 Kčs vyšší plat ako ona (čiže 1 100 Kčs) a nemohla som si kúpiť v jeden mesiac aj nové čižmy, aj kabát, aj kožušinovú čiapku ... Keď som sa spýtala, kde na to berie, bez okolkov mi povedala, že od uja. Brata svojho otca! Bol to slobodný starší pán.
Týmto priznaním sa nahryzol koniec nášho priateľstva. Definitívny koniec bol, keď s ním otehotnela a išla na potrat. Odsťahovala sa zo Slovenska na Moravu. Dostala som svadobné oznámenie aj s novou adresou. Napísala som jej. Bola som zvedavá na jej ďalší osud. Veľmi dobre sa vydala. Do solventnej lekárskej rodiny, ktorá mala jediného syna, samozrejme, lekára. Manželstvo neklapalo. Keď mala ich dcérka asi rok, odišla od manžela, emigrovala. Nikdy neprišla na maturitné stretko. Asi pred 12-13 rokmi navždy odišla .. tam hore.
Pozdravujem, Janko, spoza zavretých hraníc:-)
 

 

To jsou jen různé podoby nejstaršího řemesla. Těsně před vejškou (1979) jsme byli na takzvané letní aktivitě (povinná brigáda) a stavěli jakýsi sportovní stadion. Akce byla mezinárodní, byla tam s námi i jedna východoněmecká studentka. Zřejmě si chtěla vydělat i jiným způsobem a vědělo se o ni, že se prodává sstavbyvedoucímu.

Hezkou neděli Janka, však se ty hranice zase otevřou:-).