Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ale mámo, ty už ve svým věku nepotřebuješ bejt hezká (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To je neliečiteľné, volá sa to testosterónová demencia. Ale v počiatočných štádiách pomáha preplesknúť mokrým vechťom .
 

 

Pozoruhodná diagnóza;-)
 
Hodnoť

Janko

veľmi krásne a výstižne napísané - si jednoducho znalec života :-)). Pekný deň.
 

 

Diky, Gitko, to ne ja, ale zivot jako takovy:-)
 
Hodnoť

 

Tie dievčatá, ktoré na mladého letia len kvôli jeho vzhľadu, tiež nemusí byť bohviečo, čo by stálo za reč. Ja ani nechápem, prečo vôbec dnes tak letia "tehličky" na bruchu a vypracované svaly. Mne sa to nezdá prirodzené a zvlášť, keď niekto driluje telo len preto, aby oslňoval druhých.
Som stará škola a dala som sa zbaliť na zaujímavú, netuctovú komunikáciu, na to, čo ten chlapec vedel, na jeho koníčky, o ktorých dokázal so zanietením hovoriť ... Vzhľad bol druhoradý, hoci som mala šťastie na fešných chalanov. Ani jeden z nich si nepestoval telo.
Súhlasím s Tvojím postupom premýšľania po vypočutí toho metrového dialógu, Janko. Že žena to robí hlavne pre seba, až potom pre niekoho, na kom jej záleží. Už som to určite spomenula, že mne prípadná nadváha neprekáža ani tak vzhľadovo, ale skôr tým obmedzením v svižnom pohybe. Hoci taká Helenka Ružičková kmitala nielen jazykom aj s nadváhou:-)
 

 

Janka, vsak vim, ze jsi rozumna zenska. Krasny vecer:-)
 
Hodnoť

 

Ja ako žena – ale nie ako jeho matka - by som mu povedala niečo iné.

Vieš Jirko,

Ženám sa už od malička vtĺka do hlavy, že krása je jedna z hlavných vlastností, ktorú žena musí mať. Že je to jeden z hlavných pilierov jej osobnosti aj jej sebavedomia. Že ak nespĺňa spoločenské normy na krásu, alebo aspoň upravenosť, tak sa nemá čo cítiť vo svojom tele príjemne a sebavedomo.

Iste, muži, najmä v tvojom veku, sa tiež o seba starajú, aby sa páčili ženám. Ale to ani zdaľeka nie je to isté. Mužove sebavedomie môže (ba musí) byť postavené na tom, čo dosiahol - akú má školu, prácu, plat, dom, auto, reprezentatívnu manželku... Musí byť vzdelaný, cieľavedomý, šikovný... Od žien sa nič z toho neočakáva. Môžu sa síce hrať na nejaké vzdelanie a kariéru, ale ak nechcú byť za (božeuchovaj) feministky alebo za krkavčie matere, tak sa všetkých snov a ambícií vzdajú s narodením prvého dieťaťa. Venujú sa rodine.

Veď majú chlapa, majú dieťa, čo ešte by mohla žena chcieť? Ich sebavedomie stojí na tom, či manželovi chutí, čo navarí, či je pekne upratané a či je postarané o deti. A samozrejme, či sa stará aj o seba. Ak nie, nech sa nečudujú, ak si manžel nájde krajšiu, ktorá sa nezanedbáva.

A ak sa im aj nejaká kariéra podarí. Ak sa stanú ministerkou, alebo hoci aj prezidentkou. Aj tak bude hlavné to, či sú pekne upravené, či ich šaty náhodou nie sú pokrčené alebo či sú pekne učesané - ešte to tak, aby ministerka mala vlasy len tak zopnuté v "cope".

Lebo ani s tou úpravou to nie je také jednoduché. Musí byť "akurát". Ak sa maľuje či oblieka výrazne, tak má určite ľahšie mravy; ak naopak málo, je to podozrivé - buď ide o neschopnú, skomplexovanú myš alebo o (božeuchovaj) o feministku.

Keď má 50 muž a má pivné brucho a na hlave desať šedivých vlasov, to je v poriadku, to je prirodzené. Je v najlepšom veku, na vrchole kariéry, ešte má pred sebou ciele, ešte sa má prečo snažiť. Keď má 50 žena… účel svojho žitia už splnila: muža si udržala, domácnosť funguje, deti porodila a odchovala. Čo ešte by mohla chcieť? Takže keď sa aj zanedbáva, nič sa nedeje. V podstate sa to očakáva - aj tak je to už len Stará škatuľa, Fuchsľa, Bosorka. Má čučať doma doma a je rada, že je a o pár rokov môže robiť opatrovateľku vnúčat a jej život opäť bude mať nejaký význam.

Ak žena nechce byť za Starú škatuľu, tak sa udržiavať musí. Cvičiť, diétovať, byť upravená (samozrejme, tak akurát, ako sme už povedali). Ale je to podozrivé, veru podozrivé… Pre koho to robí? Pre seba určite nie, veď kto to kedy počul, aby žena robila niečo len tak, pre seba…

Jirko, už nie si malý spratek, už si veľký. Mal by si začať uvažovať, čo chceš dosiahnuť v živote, aj čo očakávaš od svojej manželky. Ak chceš viac než domácu slúžku, ktorá sa bude starať o tvoje potreby a porodí ti deti – tak je načase niečo robiť s tým nedostatkom úcty k ženám a najmä k matke. Neboj, dá sa to, aj keď ťa tak nevychovali. Stačí otvorená myseľ, empatia a trochu sebakritického humoru. To zvládneš, nie?
 

 

lepsie by som to nevedela povedat
 

 

Pochybujem, že by sa (super)Jirko dokázal sústrediť viac než na prvé tri vety tohto dobre mieneného príhovoru. Testosterondement nemá šancu, pochopte to konečne.
 

 

Dobre, Vy. Byt tady smajlik palec nahoru, mate ho tam:-)
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 5 262
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 960
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 384
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 938
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 458
 6. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 988
 7. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 863
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 265
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 126

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?